Complex Project Sp. z o.o. w Katowicach

W dniu 20.12.2018r. w siedzibie Complex Project Sp. z o.o. w Katowicach, przedstawiciele Stowarzyszenia spotkali się z projektantami STEŚ (studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego). Complex Project przedstawił planowane warianty przebiegu trasy S11. Na interesującum nas odcinku (okolice Sowic, Strzybnicy i Pniowca) jeden z wariantów trasy przebiega ponad Pniowcem, drugi wariant przebiega pomiędzy Strzybnicą a Pniowcem (w okolicach Zalewu). Wstępnie pozytywnie zaopiniowaliśmy wariant trasy przebiegający ponad Pniowcem. Zobowiązaliśmy się przekazać na piśmie swoje stanowisko do Biura Complex Project w pierwszej połowie stycznia. Wykonawca STEŚ-u przekazał Stowarzyszeniu rysunki z proponowanymi wariantami przebiegu S11. Jednocześnie przedstawiciele Complex Project poinformowali, iż ostateczną decyzję w/s przebiegu trasy podejmie inwestor tj.: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zgodnie z ustaleniami ze spotkania, w dniu 08.01.2019r. przesłaliśmy do firmy Complex Project pismo z naszym stanowiskiem, w którym pozytywnie opiniujemy wariant trasy przebiegający ponad Pniowcem (z możliwością odsunięcia trasy na północ od Pniowca i Tłuczykąta w głąb lasu, jeżeli warunki geologiczne pozwolą na takie rozwiązanie). Kopie pisma z naszym stanowiskiem zostały również wysłane do GDDKiA, Burmistrza Tarnowskich Gór, Przewodniczącego Rady Miasta Tarnowskie Góry, Starosty Powiatu Tarnogórskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnogórskiego

Wszelkie proponowane przebiegi, o których piszemy powyżej, w tej chwili są na etapie analiz projektowych. Żadne wiążące decyzje nie zostały jeszcze podjęte.
Konsultacje społeczne planowane są w pierwszym półroczu bieżącego roku. Informacje na temat konsultacji zostaną wcześniej opublikowane w lokalnych mediach i na stronach poszczególnych urzędów. My również o nich poinformujemy.

Dodaj komentarz

Korzystając z serwisu zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. more information

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij