Dzisiaj na stronie GDDKiA pojawiły się nowe mapy planowanych przebiegów

Dzisiaj na stronie GDDKiA pojawiły się nowe mapy planowanych przebiegów
trasy S11.
Poniżej link
https://www.gddkia.gov.pl/pl/3838/Inwestycje-w-przygotowaniu

Wniosek popierający wariant przebiegu trasy S11 na pólnoc od Pniowca

Trwają prace projektowe nad wariantami przebiegu trasy S11. Jeden z wariantów przebiega na północ od Pniowca, drugi pomiędzy Strzybnicą a Pniowcem w okolicach Zalewu. Stowarzyszenie Przyjazna S11 opowiada się za wariantem trasy na Północ od Pniowca jako korzystniejszym. W najbliższą niedzielę, 17.03.2019r., członkowie Stowarzyszenia będą zbierali podpisy pod wnioskami popierającymi ten wariant przebiegu trasy, pod kościołem w Strzybnicy po każdej mszy św. Wniosek również można pobrać z naszej strony i podpisany przekazać członkom Stowarzyszenia.”

Wniosek

GDDKiA udostępniła na swojej stronie mapy, na które naniesione są plany proponowanych przebiegów trasy S11

GDDKiA udostępniła na swojej stronie mapy, na które naniesione są plany
proponowanych przebiegów trasy S11 oraz wzór wniosku, poprzez który
można zgłosić uwagi dotyczące przebiegu drogi. Poniżej zamieszczamy link:

https://www.gddkia.gov.pl/pl/3838/Inwestycje-w-przygotowaniu?fbclid=IwAR1ugniq_4H9_hXbFQCVBpMyBEdy2bltqeHQzfEc4LbTo7JlEU1aVfhA5s4

Complex Project Sp. z o.o. w Katowicach

W dniu 20.12.2018r. w siedzibie Complex Project Sp. z o.o. w Katowicach, przedstawiciele Stowarzyszenia spotkali się z projektantami STEŚ (studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego). Complex Project przedstawił planowane warianty przebiegu trasy S11. Na interesującum nas odcinku (okolice Sowic, Strzybnicy i Pniowca) jeden z wariantów trasy przebiega ponad Pniowcem, drugi wariant przebiega pomiędzy Strzybnicą a Pniowcem (w okolicach Zalewu). Wstępnie pozytywnie zaopiniowaliśmy wariant trasy przebiegający ponad Pniowcem. Zobowiązaliśmy się przekazać na piśmie swoje stanowisko do Biura Complex Project w pierwszej połowie stycznia. Wykonawca STEŚ-u przekazał Stowarzyszeniu rysunki z proponowanymi wariantami przebiegu S11. Jednocześnie przedstawiciele Complex Project poinformowali, iż ostateczną decyzję w/s przebiegu trasy podejmie inwestor tj.: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zgodnie z ustaleniami ze spotkania, w dniu 08.01.2019r. przesłaliśmy do firmy Complex Project pismo z naszym stanowiskiem, w którym pozytywnie opiniujemy wariant trasy przebiegający ponad Pniowcem (z możliwością odsunięcia trasy na północ od Pniowca i Tłuczykąta w głąb lasu, jeżeli warunki geologiczne pozwolą na takie rozwiązanie). Kopie pisma z naszym stanowiskiem zostały również wysłane do GDDKiA, Burmistrza Tarnowskich Gór, Przewodniczącego Rady Miasta Tarnowskie Góry, Starosty Powiatu Tarnogórskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnogórskiego

Wszelkie proponowane przebiegi, o których piszemy powyżej, w tej chwili są na etapie analiz projektowych. Żadne wiążące decyzje nie zostały jeszcze podjęte.
Konsultacje społeczne planowane są w pierwszym półroczu bieżącego roku. Informacje na temat konsultacji zostaną wcześniej opublikowane w lokalnych mediach i na stronach poszczególnych urzędów. My również o nich poinformujemy.

Odezwa do mieszkańców Strzybnicy i okolic

Szanowni mieszkańcy Strzybnicy i okolic, szanowni mieszkańcy Tarnowskich Gór i okolic!!!

W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że inwestor – GDDKiA – zlecił opracowanie dokumentacji na budowę drogi S11 w naszym regionie. Wg pierwotnych planów popartych kilka lat temu stanowiskiem Rady Miasta Tarnowskie Góry miała ona przebiegać za Pniowcem. W nowych założeniach lokalizowana jest pomiędzy Strzybnicą i Pniowcem.

Jesteśmy za budową drogi S11, lecz jesteśmy kategorycznie przeciw temu, aby miała ona przebieg pomiędzy Strzybnicą i Pniowcem. Uważamy, że taka lokalizacja drogi pomiędzy Strzybnicą i Pniowcem znacząco pogorszy standard życia i będzie miała negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców tych dzielnic oraz doprowadzi do unicestwienia pięknego kompleksu leśnego z malowniczmi stawami, będącego ulubionym miejscem rekreacyjno – wypoczynkowym mieszkańców Tarnowskich Gór.

Jesteśmy zdeterminowani, aby temu zapobiec i, chcąc czynić to w zorganizowanej formie, powołaliśmy Stowarzyszenie pod nazwą „Przyjazna S11”. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000758115. Siedziba Stowarzyszenia znajduje się przy ulicy Armii Krajowej 22 w Tarnowskich Górach.

Nasze działania możecie na bieżąco śledzić na naszej stronie internetowej www.s11.com.pl.

Macie swoje pomysły i propozycje w tym przedmiocie i chcecie się przyłączyć do naszych działań – serdecznie zapraszamy do współpracy.

Pismo do Burmistrza Arkadiusza Czecha

Tarnowskie Góry, 26 listopada 2018r.

Stowarzyszenie „Przyjazna S11”

ul. Armii Krajowej 22

42-609 Tarnowskie Góry

KRS 0000758115

Szanowny Pan

Arkadiusz Czech

Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry

Szanowny Panie Burmistrzu,

mamy przyjemność poinformować, że w dniu 25 października 2018r. z inicjatywy mieszkańców dzielnicy Strzybnica powołane zostało Stowarzyszenie o nazwie „Przyjazna S11” które mamy zaszczyt reprezentować. Stowarzyszenie nasze zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000 758 115.

Ideą powołania tego Stowarzyszenia jest współpraca z organami administracji państwowej i samorządowej oraz innymi podmiotami prawnymi w zakresie wytyczenia takiego przebiegu drogi S11, aby nie naruszało to istniejącego w tym rejonie ekosystemu oraz było w jak najmniejszym stopniu uciążliwe dla mieszkańców. Jesteśmy zdeklarowanymi zwolennikami powstania tej drogi. Pragniemy jednak, aby jej budowa odbywała się
w atmosferze wzajemnego szacunku i nie spowodowała nieodwracalnych, negatywnych skutków dla związanych z tym rejonem mieszkańców oraz przyrody, z dobrodziejstw której korzystają nie tylko osoby tu mieszkające, lecz praktycznie wszyscy mieszkańcy Tarnowskich Gór, a nawet całej aglomeracji.

Ze swojej strony deklarujemy gotowość merytorycznej dyskusji i konsultacji społecznych zaproponowanych rozwiązań.

Z poważaniem – Zarząd Stowarzyszenia

Kopia do wiadomości:

– GWAREK

– TG Stacja

– Radio eM

– Dziennik Zachodni

– Gazeta wyborcza

– TVS

– TVP Katowice

Artykuł z dnia 12.01.2018

Tarnogórzanie przesiądą się do pociągów
dodane 12.01.2018 09:55
Sylwester Strzałkowski
Modernizacja tzw. „Węglówki”, czyli kolejowej magistrali węglowej łączącej Śląsk z Wybrzeżem znacznie ułatwi pasażerom z Tarnowskich Gór podróż do Katowic. Burmistrz Tarnowskich Gór chwali też odbudowę szlaku kolejowego do Zawiercia i budowę drogi S11.
Strzałkowski /Radio eM Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły niedawno cztery przetargi szacowanej wartości ponad 2 mld zł na modernizację magistrali węglowej na odcinku Chorzów Batory – Tarnowskie Góry – Zduńska Wola Karsznice. Jak mówił dziś Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór, w „Rozmowie poranka” w Radiu eM, prędkość jazdy pociągów na tym odcinku ma wzrosnąć z obecnej poniżej 40 km/h do 120 km/h.
O zainteresowaniu pasażerów tą trasą świadczyć może – jak mówił gość Radia eM – trzykrotny wzrost liczby pasażerów na trasie Lubliniec – Tarnowskie Góry – Katowice po tym, jak w ubiegłym roku Koleje Śląskie uruchomiły tam dwie dodatkowe pary pociągów.
Dużym ułatwieniem w podróżowaniu koleją będzie też odbudowa szlaku nr 182 do Zawiercia przez Pyrzowice. – O odbudowę tej linii zabiegaliśmy od lat. Liczymy, że będzie gotowa wg optymistycznych prognoz w 2021 lub 2022 roku – mówił Arkadiusz Czech.
Co najmniej równie ważna dla Tarnowskich Gór jest budowa drogi ekspresowej S11. O jej budowę także przez wiele lat zabiegały władze miasta – przypomina burmistrz. Mimo wielu apeli rady miasta i rady powiatu przez szereg lat nie ustalono przebiegu trasy, która będzie jednocześnie północną obwodnicą Śląska. Teraz jednak sytuacja się zmieniła. Dzięki zabiegom posła Jerzego Polaczka – mówi burmistrz – korytarz dla przebiegu tej trasy został wyznaczony. To jest pierwszy etap prac, po którym mogą zacząć się m.in. uzgodnienia środowiskowe.
Arkadiusz Czech wyraził opinię, że tym razem miasto nie popełni błędu z lat 90-tych ub. wieku, kiedy straciło szansę na budowę autostrady A1 w swoim pobliżu. Wtedy m.in. negatywne stanowisko wobec takiego przebiegu drogi wyrażali niektórzy mieszkańcy. Tym razem burmistrz liczy na przychylność mieszkańców i zgodę na przebieg drogi w lesie między dzielnicami Pniowiec i Strzybnica. Po zbudowaniu 1,5 km łącznika trasa S11 byłaby skomunikowana z Tarnowskimi Górami w pobliżu centrum handlowego Tesco.
Gość Radia eM zapowiedział też przyjęcie w Tarnowskich Górach dwóch rodzin repatriantów polskich ze Wschodu. Miasto już wyremontowało dla nich mieszkania. Spodziewani są na wiosnę.

Zaproszenie na spotkanie z Dyrektorem GDDKiA z inicjatywy Posła na Sejm RP Pani Barbary Dziuk czytaj

Korzystając z serwisu zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. more information

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij